הכל אודות דמנציה

שיפור הזיכרון , דמנציה מאמרים ועיצותבעוד אנשים רבים מרגישים שהזיכרון שלהם נחלש באופן הדרגתי סביב הגיל 40, הרי ישנם כאלה שמרגישים אובדן זיכרון דרסטי וחריג – ואף נכנסים לחששות כבדים שמא יש להם דמנציה או אף אלצהיימר.

החדשות הטובות הן שניתן לשמר את היכולת המוחית, זאת בעזרת אורח חיים בריא, פעילות ומאמץ מחשבתי על ידי למידה, וגירוי המוח בפעילויות קוגניטיביות.

ערכנו עבורכם מספר מאמרים העוסקים בהיבטים שונים של הדמנציה:

האם יש לי דמנציה?הצטרפו גם לפייסבוק שלנו

שכחה ואבדן זיכרון הם תופעות הקשורות לסיבות רבות, כשהנפוצה ביותר היא ההתקדמות בגיל, אבל גם יכולה לסמן תחילתה של הידרדרות קוגניטיבית. בעזרת אורח חיים נכון, חיי חברה פעילים ובעיקר הפעלה של המוח באמצעות גירויים קוגניטיביים על בסיס יומיומי, ניתן יהיה לשמור על יכולות מוחיות, למנוע ליקויים קוגניטיביים.  >> דמנציה מאמרים: האם יש לי דמנציה?

סימנים של דמנציה

דמנציה הינה אוסף של סימפטומים אשר כוללים בין השאר אובדן זיכרון, שינויים באישיות ותפקודים אינטלקטואליים לקויים. איך נדע שמדובר בתחילת הופעתה, ולא באבדן זיכרון רגיל שמלווה את העליה בגיל? אנחנו מזמינים אתכם להקדיש כמה דקות כדי להכיר את הסימנים הנפוצים לקיומה של מחלה זו  >> דמנציה מאמרים:סימנים של דמנציה

מהם הגורמים להופעת דמנציה?

ככל שיהיה לנו ידע רב יותר על המחלה, מאפייניה והכלים לטיפול בה, כך נוכל להקל ולהתגבר על הקשיים ובכך לשפר את התפקוד היומיומי. במאמר זה בסדרה, נסקור את הגורמים השונים שיכולים להשפיע על הופעתה. תתפלאו, אבל על חלק מהגורמים למחלה זו דווקא יש לנו שליטה! א נדע נוכל לפעול כדי להפחית את הסיכון לחלות במחלה. למאמר המלא>> מהם הגורמים להופעת דמנציה 

מהם סוגי הדמנציה השונים?

דימנציה הוא שם המכיל מספר סוגים של ירידה קוגנטיבית ואבדן זיכרון המשפיעים על איכות החיים והתפקוד היום יומי. מאפייני הסוגים שונים והסיבות להופעתן קשורות לתהליכים שונים.
למאמר המלא המתאר את סוגי הדמנציה השונים 

האם ניתן לעכב או למנוע דמנציה?

אנשי מדע וחוקרים טוענים כי במחקריהם מצאו כי סגנון חיים ופעילות מחשבתית נכונה כגוןן גירוי המוח בתשבצים, קריאה, וכו’ עשויה למנוע מחלה זו או לפחות לעכב את הופעתה, ממש כשם שפעילות גופנית שומרת על גוף חזק, כך גם אימון המוח יכול לעזור לשמור על יכולות קוגניטיביות.
למאמר המלא: האם ניתן לעכב או למנוע דמנציה 

מהי הפרעה קוגניטיבית קלה?

שמעתם בסביבתכם הקרובה את המושגים “הפרעה קוגניטיבית קלה” ו”דמנציה מוקדמת” או ולא הייתם בטוחים במה מדובר ואיך לזהות את זה? בשביל זה אנחנו כאן! אז איך אפשר לזהות את זה אצלכם או אצל הקרובים לכם. קראו הכל במאמר המלא: דמנציה מאמרים: מהי הפרעה קוגניטיבית קלה?

מה לעשות אם יש לכם סימפטומים של דמנציה?

זיהיתם שיש לכם סימפטומים של דמנציה ואתם לא יודעים מה לעשות עכשיו? הכנו עבורכם כמה הנחיות. היכנסו למאמר המלא: דמנציה מאמרים: סימפטומים של דמנציה

טיפול בדמנציה

פניתם לרופא שלכם והוא אבחן שיש לכם התחלה של דמנציה? תתחילו לטפל כמה שיותר מוקדם כדי למנוע התדרדרות. במאמר הבא תוכלו לקבל כמה טיפים לגבי הטיפול בדמנציה. למאמר המלא: דמנציה מאמרים: טיפול בדמנציה