מאמרים

מאמרים בנושא שיפור הזיכרון

מידי חודש יעלה כאן מאמר חדש ויצטרף לשאר מאמרים בנושא שיפור הזיכרון והקוגניציה שלכם. לכולנו, דמנציה, מאמרים על דמנציהכבר משנות הארבעים ישנה נסיגה ביכולות והבולט ביניהם ירידה בזיכרון ולכן מטרת המאמרים לספר לכם מידע, טיפים והדרכות. הכתבות לקוחות מתוך מידע חדשותי המתפרסם בארץ ובעולם וערוכים על ידי צוות התוכן שלנו. מקווים שתהנו ותפיקו מהן תועלת.

להלן מאמרים בנושא שיפור הזיכרון שפורסמו עד כה:

משחקי זיכרון למבוגרים – כן או לא?

מתחילים להרגיש שהזיכרון שלכם כבר לא כמו פעם? מתקשים להיזכר בשמות ובתאריכים? וודאי שמעתם על משחקי זיכרון למבוגרים, או חדר כושר למוח וכמו כולם תהיתם האם זה באמת יכול לעזור? במאמר הבא נדבר על משחקי זיכרון למבוגרים והאם הם כדאיים או לא? למאמר המלא: מאמרים בנושא שיפור הזיכרון>> משחקי זיכרון למבוגרים – כן או לא?

מהו אימון מוחי?

אם פעם חשבנו שגנטיקה היא הגורם המשפיע על בריאותינו, מחקרים חדשים מראים שלאורח החיים שלנו יש השפעה מכרעת על בריאות הגוף והנפש בכלל ועל בריאות המוח בפרט. על מנת לשפר את יכולותיו של המוח, יש לבצע אימון מוחי- מעין חדר כושר למוח. איך עושים זאת? קריאה, לימוד שפות וכמובן אימון מוחי הכולל לפחות שלושה תחומים עיקריים: קשב, זיכרון עבודה ותפקודים ניהוליים. למידע נוסף >> מהו אימון מוחי?
.

איך לשמור ולהאיץ את יכולות המוח

חיי היום יום שלנו עמוסים בגירויים שצצים מכל עבר ומביאים לידי האטת התפקוד הקוגניטיבי. נוצר מצב בו הזיכרון, הריכוז והצלילות המחשבתית שלנו משתבשים. איך זה בא לידי ביטוי? ביצוע פעולות חשבון בסיסיות באמצעות מכשיר הפלאפון, תזונה לקוייה, ירידה בעיסוקי פנאי ועוד. מדוע זה קורה ומה עושים בנידון? לוקחים אחריות על גופנו, שומרים על כושר גופני, אוכלים נכון, משתמשים בידע הקיים אצלנו ועוד. הנה 10 טיפים ליצירת הרגלים טובים לשמירה ושיפור היכולות המוחיות שלנו. המשיכו למאמר >> איך לשמור ולהאיץ את יכולות המוח. 

האם תרגילים למוח יכולים לשפר את איכות החיים?

איכות חיים טובה בגיל השלישי קשורה במצב הבריאות, איכות השינה, תעסוקת הפנאי, כושר גופני, יחסים חברתיים ועוד. לאחרונה יותר ויותר אנשים משקיעים זמן ומאמץ כדי לשפר את איכות חייהם על ידי פיתוח היכולות הקוגניטיביות, דהיינו, היכולת לזכור, להקשיב, להתרכז, למלא אחר הוראות, לקבל החלטות, להתארגן ולהתנהל ביומיום וכדומה. אין ספק שצריך ורצוי לשמור על יכולות אלו, אך האם זה יועיל לשיפור איכות החיים? המשיכו למאמר:  מאמרים בנושא שיפור הזיכרון>> האם תרגילים למוח יכולים לשפר את איכות החיים?
 __

איך לשמור על הזיכרון שלנו?

ידוע כי ככל שאנו מתבגרים, הזיכרון והיכולות הקוגניטיביות שלנו במגמת ירידה. קשה לנו יותר לזכור דברים חדשים, לעבד מידע ולשלוף את המידע הרלוונטי ברגע המתאים. למזלנו, לאורח החיים שלנו יכולה להיות השפעה גדולה על הזיכרון ויש צעדים שאנו יכולים לנקוט בהם על מנת לשפר את הזיכרון ולשמר אותו.
כל הפרטים במאמר: מאמרים בנושא שיפור הזיכרון >> איך לשמור על הזיכרון שלנו?

האם אפשר לשפר אינטליגנציה בעזרת אימון המוח?מאמרים בנושא שיפור הזיכרון גם בפייסבוק

לא פעם צצות במוחנו השאלות: האם המאמץ שאני עושה כדי לשפר לעצמי את הזיכרון ולחדד את המוח (תשבצים, סודוקו וכו’), אכן ישיג תוצאות? האם המאמץ המחשבתי משפר גם את האינטליגנציה?
ובכלל, האם השיפורים נשארים רק באותו תחום או שישנה השלכה לתפקודים אחרים? מחקר חשוב שנעשה בשוויץ גילה עובדות מפתיעות, קראו את הכתבה: >> האם אפשר לשפר אינטליגנציה בעזרת אימון המוח?

.M.C.I – הפרעה קוגניטיבית קלה 

נכנסתם לחדר ואתם שואלים את עצמכם לאיזו מטרה – נשמע מוכר? הפרעה קוגניטיבית קלה (.M.C.I) הינה פגיעה קלה בכמה יכולות קוגניטיביות כמו זיכרון וריכוז. מסתבר שהרגלי חיים נכונים, טכניקות זיכרון שניתן ללמוד, ואימון מוחי קוגניטיבי, יעזרו למנוע הידרדרות התופעות ואף ישפרו את המצב. המשיכו לקרוא >> הפרעה קוגניטיבית קלה M.C.I.

מחקר קובע: תוצאות אימון-מוחי נשמרות גם לאחר עשור!

מחקר חדש וחשוב שפורסם לאחרונה מראה שיש לאימון מוחי קוגניטיבי, אפילו אם נעשה לפרק זמן קצר, תוצאות חיוביות בשיפור זיכרון ויכולות מנטליות אצל אנשים מבוגרים. הממצא המפתיע הוא שהשפעות אלה ניכרות גם לאחר עשר שנים!  המשיכו לקרוא מאמרים בנושא שיפור הזיכרון  >> מחקר קובע: תוצאות אימון-מוחי נשמרות גם לאחר עשור!

איך לבחור משחקי מוח איכותיים לשיפור הזיכרון

אנשים רבים מבלים שעות מול משחקי מוח שונים – ובעיקר כאלה שמכילים משחקי זיכרון. העניין הוא שלא תמיד אותם אנשים יכולים באמת להעיד כי פרט לשעשוע, ישנו גם שיפור בזיכרון שמתבטא ביום יום! המאמר הפעם סוקר את הנושא ומנסה לבדוק מתי תוכנות משחקי מוח נחשבות בגדר משחק ותעסוקה לשעות הפנאי ומתי מדובר בתוכנה מקצועית שמשיגה תוצאות אמיתיות. >> איך לבחור משחקי כוח איכותיים לשיפור הזיכרון?

איך לשפר זיכרון ולמנוע דמנציה?

רבים חושבים כי ככל ששנות החיים מתארכות, הרי שהסיכוי לדמנציה גדל. האמנם? מחקרים מתחום מדעי המוח והבריאות מצביעים על כך שפגיעה בזיכרון וביכולות שכליות אינה בהכרח קשורה לעליה בגיל. ריכזנו עבורכם מידע והמלצות כיצד ניתן לשפר את הזיכרון, הכושר המנטלי ולמנוע ככל שניתן את הדמנציה>>
איך לשפר זיכרון ולמנוע דמנציה?

אודות המוח

המוח שלנו ממשיך להפתיע אותנו – בייחד בעקבות התפתחויות במדעי הנוירוקוגניציה והמוח. הנה כמה עובדות מפתיעות שלא ידעתם אודות המוח שלכם. בין השאר, חשיבות השינה לגיבוש הזכירה והאיך זה שהמוח משתנה תמידית ואף יכול להתחזק אף בגילאים מבוגרים. >> אודות המוח

אימון מוחי לשיפור הזיכרון ביעילות!

מתי לאחרונה ניסית להיזכר בשם של מישהו שהיית אתו בקשר בעבר – ולא הצלחת להיזכר? הזיכרון שלנו הוא אחד הכלים החשובים ביותר להתנהלות תקינה בכל תחומי החיים – מי לא היה רוצה לשפר את יכולות הזיכרון שלו?! לכתבה המלאה >> אימון מוחי לשיפור הזיכרון ביעילות!

סוגי בעיות זיכרון והטיפול בהן

קשיים בזיכרון לטווח הקצר פוגעים ביכולת שלנו לתפקד ביומיום ומשפיעים על איכות חיינו ואילו קשיים בזיכרון לטווח הארוך מונעים מאיתנו את האפשרות ללמוד ולהפנים מידע חדש, מהן בעיות הזיכרון המוכרות ביותר וכיצד ניתן לטפל בהן?  לכתבה המלאה מאמרים בנושא שיפור הזיכרון>> >> סוגי בעיות זיכרון והטיפול בהן

קשיי קשב וריכוז גורמים לקשיי זיכרון

כשאנחנו מנסים להיזכר איפה שמנו את המשקפיים, או אם שילמנו את חשבון החשמל האחרון – התחושה הברורה היא שהזיכרון שלנו הוא זה שנחלש או מקשה עלינו את ההתנהלות שלנו. אך למעשה…
לכתבה המלאה >> קשיי קשב וריכוז גורמים לקשיי זיכרון

ארמון הזיכרונות

“ארמון הזיכרון” זהו שם של אחת השיטות המוכחות והטובות לחזק ולשפר את הזיכרון, שבאה מיוון העתיקה. למד כאן ב-9 שלבים פשוטים ומפורטים כיצד להיעזר בטכניקת זיכרון מצוינת זו. למד כאן >> ארמון הזיכרונות

שיפור הזיכרון בידיים שלך

לכולנו וודאי ברור עד כמה הזיכרון חשוב לנו בכל מה שאנחנו עושים במהלך היום – בין אם אנו מבקשים ללמוד משהו חדש או להתנהל במצבים חברתיים בצורה מיטבית. קבל כלים שיעזרו לך לשפר את הזיכרון מיד!
לכתבה המלאה מאמרים בנושא שיפור הזיכרון >> שיפור הזיכרון בידיים שלך

בעיית זיכרון

נוטים לשכוח מה עליכם לעשות? יצאתם מהבית, ולא זוכרים אם כיביתם את הגז? שוכחים את שמו של האדם שזה עתה פגשתם? רוצים להגיד משהו והמילה עומדת על קצה הלשון? איך נזהה בעיות זיכרון, ואיך נטפל בהן?
בכתבה הבאה >> בעיית זיכרון

הגיל השלישי

בערך בגיל 50-60, אנשים מתחילים לרדוף פחות אחר החיים ולדאוג יותר לרווחתם ולבריאותם. במהלך גיל השלישי, מופיעים שינויים בתחום הכישורים הקוגניטיביים – ואצל כל אחד זה מתבטא קצת אחרת, בהפרש גילאים ובקצב שונים. קראו עוד בכתבה הבאה מאמרים בנושא שיפור הזיכרון >> הגיל השלישי 

הגיל השלישי ובעיות זיכרון

בני הגיל השלישי מתעסקים הרבה בנושא הזיכרון ולמעשה מחפשים יותר ויותר דרכים על מנת לשמור על זיכרון בריא ואפילו לשפר את הזיכרון. המשך לקרוא בכתבה הבאה: מאמרים בנושא שיפור הזיכרון>>>> הגיל השלישי ובעיות זיכרון